Výlet do mikroregionu Mariánské Lázně

Spolupráce v příhraničním regionu Bavorsko–Čechy je vítána a prosazuje se jak na německé, tak na české straně. Tyto snahy je možno vidět také v projektu EU Clara III „Rozvoj společné partnerské spolupráce veřejné správy v česko-bavorském regionu“.

Zemský okres Wunsiedel v německých Smrčinách a mikroregion Mariánské Lázně (dobrovolný svazek obcí s názvem Mariánskolázeňsko) pořádají v rámci tohoto projektu společné workshopy na téma „Výměna zkušeností v přeshraniční cyklistické turistice – poznávání cyklostezek, jejich nástupních míst a lázní“.

Pod tímto názvem proběhla na pozvání mikroregionu 15. května společná exkurze do českých měst Tři Sekery, Mariánské Lázně a Lázně Kynžvart. Zemský okres Wunsiedel zve na oplátku v červnu na společnou projížďku po cyklostezce Brückenradweg.

Hostitelé v mikroregionu Mariánské Lázně poskytli v rámci exkurze spoustu zajímavých informací o navštívených místech a situaci na cyklistických stezkách v okolí, účastníci se tak mohli velmi dobře seznámit s celkovou situací v regionu.

Zde je několik dojmů z exkurze:

  • První zastávka: Tři Sekery – Vojenská budova Slatina / Lohhäuser – uvítací projev, prezentace značení cyklostezek na území mikroregionu Mariánské Lázně a prohlídka budovy.
  • Druhá zastávka: Mariánské Lázně – prohlídka nádraží, města a lázeňského centra.
  • Třetí zastávka: Lázně Kynžvart – prohlídka náměstí, lázeňského parku a zámku Kynžvart.

Bild: absolutGPS

Bild: absolutGPS

Máte dotazy nebo návrhy?  
Vždy uvítáme, když nás osobně zkontaktujete.

absolutGPS
telefon +49 341 39281107
e-Mail j.neumann@absolut-gps.com

Christianstraße 1
04105 Leipzig

absolutGPS je ochranná známka společnosti geoSports-Tec GmbH..