První výsledky analýzy německého cykloklubu „ADFC Travelbike Radreiseanalyse 2019“ na veletrhu ITB

ITB 2019 v Berlíně

Od 5. do 10. března se v sálech berlínského veletrhu konala letošní Mezinárodní burza cestovního ruchu (ITB). ITB je považován za přední světový veletrh cestovního ruchu, který letos přilákal do německého hlavního města přibližně 160 000 obchodních a soukromých návštěvníků.

Kromě více než 10 000 mezinárodních vystavovatelů z více než 180 zemí  zde poskytuje ITB kongres – jako přední světový kongres – každoročně přehled o současném vývoji a trendech na trhu cestovního ruchu. Četné přednášky a workshopy také poskytly cenné informace pro kooperační projekt cykloregion „Bavorsko-české lázně“.

Analýza německého cykloklubu ADFC-Travelbike-Radreiseanalyse 2019

Šance na úspěch cyklistické turistiky jsou stále dobré. Dokládá to i současná analýza ADFC-Travelbike-Radreiseanalyse 2019, která byla na ITB prezentována.

Poté, co se počet cyklistů v roce 2017 v důsledku špatných povětrnostních podmínek mírně snížil, dosáhl v roce 2018 špičkové hodnoty 5,5 milionu.

Co se týče příjezdu a odjezdu je rozpoznatelná změna ve volbě přepravy od auta směrem k veřejné dopravě. Na pozadí tohoto vývoje bude v budoucnu nutné, aby se cykloturistika více zaměřila na zlepšení možnosti přepravovat kolo ve veřejné dopravě.

První výsledky zmíněné analýzy poukazují na neustále rostoucí význam elektrokol. Tak například v loňském roce mělo 85 % německého obyvatelstva zájem o využití elektrokol. Z hlediska cestovního ruchu využilo 23 % elektrokola během své cyklotúry, což představuje meziroční nárůst o 5 %.

Cykloregionem „číslo 1“ v Německu zůstává i nadále Bavorsko. Tato spolková země byla již osmým rokem oceněna jako nejoblíbenější cykloregion v Německu. Dobré podmínky pro rozvoj cyklistické oblasti „Bavorsko-české lázně“.

Shrnutí předběžných výsledků cyklistické analýzy naleznete zde: ADFC-Travelbike-Radreiseanalyse

Máte dotazy nebo návrhy?  
Vždy uvítáme, když nás osobně zkontaktujete.

absolutGPS
telefon +49 341 39281107
e-Mail j.neumann@absolut-gps.com

Christianstraße 1
04105 Leipzig

absolutGPS je ochranná známka společnosti geoSports-Tec GmbH..