Megatrend „Silver Society“

„Silver Ager“, „Best Ager“, „Generation Gold“, „Master Consumer“, „Over 50’s“, … seznam názvů pro generaci nad 50 let je dlouhý. Megatrend „Silver Society“ lze nalézt ve všech oblastech společnosti. Marketing tuto generaci již dávno objevil jako cennou cílovou skupinu, disponující kupní sílou a radostí z konzumu, a přijal vhodná opatření, jak cílovou skupinu efektivně oslovit.

Co se za tím skrývá?

Vzhledem k pokročilé lékařské péči výrazně vzrůstá průměrná délka života a starší generace je déle zdravá a fit. Dochází tak k fenoménu „Downaging“: Lidé jsou stále starší, zároveň se ale cítí déle mladší. Vzniká tak zcela nová životní etapa pro rozvoj osobnosti a realizaci vlastních snů. Generace „Silver Society“ nachází zcela novou chuť do života, charakterizovanou radostí z konzumu, aktivitou a zážitky.

Megatrend „Silver Society“ se týká i cestovního ruchu. „Silver Ager“ extrémně rádi cestují a během cestování kladou důraz zvláště na kvalitu a osobní doporučení.  Tuto cílovou skupinu charakterizuje možnost vysoké útraty a tím je o to atraktivnější pro poskytovatele služeb cestovního ruchu.

S ohledem na cykloregion „Bavorsko-české lázně“ je tedy nutné na skupinu „Silver Ager“ brát zřetel. Koneckonců, podle analýzy ADFC-Travelbike- Radreiseanalyse 2018 je 60 procent cyklistů starší než 45 let a 15 procent je starší než 65 let. E-mobilita, bezbariérový přístup a kvalita jsou klíčové faktory, které je nutné zohlednit při všech rozhodnutích, která se budou této cílové skupiny týkat. Skupinou „Silver Society“ se také intenzívně zabýval Svaz cestovního ruchu Franken. V publikaci „Demografické změny – výzvy pro cestovní ruch“ poskytuje informace o zvláštních zájmech a požadavcích této cílové skupiny.

Další informace naleznete v publikaci Tourismusverband Franken e. V.: Demografické změny – výzvy pro cestovní ruch.

Máte dotazy nebo návrhy?  
Vždy uvítáme, když nás osobně zkontaktujete.

absolutGPS
telefon +49 341 39281107
e-Mail j.neumann@absolut-gps.com

Christianstraße 1
04105 Leipzig

absolutGPS je ochranná známka společnosti geoSports-Tec GmbH..