Megatrend „Neo-ekologie“

Ochrana životního prostředí,úsporyCO2, ochrana zdrojů, obnovitelné zdroje energie, společenská odpovědnost podniků –
hlavní témata udržitelného života a podnikání se již dávno dostaly do středu společnosti, formují postoje lidí a ovlivňují jejich rozhodnutí.

Megatrend „neo-ekologie“ pokrývá nejen typická „zelená“ témata, ale také sociálně ekologické důsledky našeho jednání. Cena produktu nehraje při nákupu hlavní roli, stále větší ohled se bere na dopad pro naši planetu a výrobce. Maloobchodní sektor reaguje zřetelně na tento trend, jak o tom svědčí řada biopotravin v supermarketech, sortiment přírodní kosmetiky v drogeriích nebo oděvy z bio bavlny, které najdete i v zavedených obchodních řetězcích.

Zásady udržitelnosti se zejména v oblasti cestovního ruchu řeší různými způsoby. Existuje mnoho příležitostí k vytvoření odpovídající nabídky prostřednictvím spolupráce s příslušnými institucemi (např. přírodní parky, biosférické rezervace). Zaměření na daný region, jeho jedinečnost a jisté zpomalení ve všech oblastech života mohou vědomě sloužit jako protiklad k našemu často hektickému a globalizovanému každodennímu životu.

Další informace o megatrendu: Megatrend „Neo-ekologie“

Máte dotazy nebo návrhy?  
Vždy uvítáme, když nás osobně zkontaktujete.

absolutGPS
telefon +49 341 39281107
e-Mail j.neumann@absolut-gps.com

Christianstraße 1
04105 Leipzig

absolutGPS je ochranná známka společnosti geoSports-Tec GmbH..